چسب های واشرساز Gasket Maker

چسب های واشر ساز

چسب‌ یا درزگیری با خاصیت الاستیسیته دائمی است که در مجاورت هوا و بدون تغییر حجم (Shrinkage) خشک می شود. بر روی فولاد، آلومینیوم، شیشه، سرامیک و بسیاری از مواد دیگر چسبندگی خوبی دارد.
چسب واشرساز مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت، روغن و گریس، اشعه UV و فشار دارد و خاصیت الاستیک خود را به صورت دائمی حفظ می کند.
موارد کاربرد: پمپ های آب و موتورها، جعبه دنده و اکسل ها ، پمپ های روغن و …

چسب های واشر ساز

توجه : این چسب به دلیل استحکام متوسطی که دارد ؛استفاده از آن به عنوان واشر سر سیلندر و اگزوز توصیه نمی ‌شود.
توجه : این چسب از ویسکوزیته بالایی برخوردار می باشد و استفاده از این محصول برای پر کردن گپ ها یا حفره هایی با قطر بیشتر از ۲۵. میلیمتر اصلا توصیه نمی شود.
 توجه : استفاده از این محصول در فضایی با اکسیژن خالص و سیستم های غنی از اکسیژن توصیه نمی شود و نباید از آن به عنوان درزگیر در محیط هایی که اکسید کننده های قوی مانند کلر وجود دارد استفاده کرد.
توجه : این چسب برای استفاده در لوله های پلاستیکی یا سطوحی با جنس پلاستیک و ترموپلاستیک مناسب نمیباشد .

چسب RTV همان Gasket Maker نمی باشد; سیلیکون های RTV نوعی درزگیر سیلیکونی هستند که دارای سیستم تک‌ جزئی بوده و در دمای اتاق خشک ( room temperature volcanizing ) می شوند. این سیلیکون ها دارای محدوده ویسکوزیته گسترده ای می باشند ؛ RTV ها شامل ترکیباتی از مواد آلی و غیرآلی می باشد که آن را یکی از پایدارترین محصولات چسبنده آلی در بازار می کند. این چسب‌ها و درزگیرها در برابر دمای بالا مقاوم هستند و در مقایسه با چسب‌های صنعتی دیگر بسیار انعطاف پذیر هستند..
چسب های RTV شامل اکثر چسب های تک جزئی می باشند. کلیه واشر ساز ها در دمای اتاق پخت می شوند بنابراین در خانواده RTV محسوب می شوند ولی RTV شامل رده بندی گسترده ای از چسب ها می شود و الزاما با واشر ساز ها هم معنی نمی باشد.

چسب های واشر ساز

دیدگاه ها بسته شده اند.