سیلیکون های RTV

سیلیکون های RTV

سیلیکون های RTV نوعی درزگیر سیلیکونی هستند که دارای سیستم تک‌ جزئی بوده و در دمای اتاق خشک ( room temperature volcanizing ) می شوند. این سیلیکون ها دارای محدوده ویسکوزیته گسترده ای می باشند ؛ RTV ها شامل ترکیباتی از مواد آلی و غیرآلی می باشد که آن را یکی از پایدارترین محصولات چسبنده آلی در بازار می کند. این چسب‌ها و درزگیرها در برابر دمای بالا مقاوم هستند و در مقایسه با چسب‌های صنعتی دیگر بسیار انعطاف پذیر هستند.

سیلیکون های RTV از آب و عامل خشک کننده برای تشکیل چسبندگی یا روکش استفاده می‌کنند. هنگامی که این مواد در طول crosslink ترکیب می‌شوند، یک فرآیند شیمیایی به وجود می‌آید. بسته به اینکه از چه عاملی استفاده می‌کنید، این فرآیند شیمیایی ممکن است به صورت اسید استاتیک (acetoxy)، باز (amine) یا خنثی – متیل و اتیل (alkoxy) یا (oxime ) باشد. عامل خشک کننده ویژگی‌های نهایی چسب شما را تعیین خواهد کرد. رطوبت نسبی و دمای محیط اطراف نرخ خشک شدن را به طور مستقیم تعیین خواهد کرد، به طور کلی، سیلیکون RTV در دوره 72 ساعت خشک می شود ؛اگرچه چسب همچنان ممکن است تا دو هفته پس از تثبیت قدرت بگیرد.

سیلیکون های rtv

این چسب ها دارای خصوصیات متعددی هستند؛ تنها محدودیت آنها این است که نمی‌توان آنها را با رنگ پایه آب رنگ کرد. این چسب‌ها بسیار انعطاف پذیر هستند (بسته به دما) و دارای محدوده دمای اجرایی گسترده‌ای هستند. آنها در برابر شرایط آب و هوایی سخت، رطوبت و قارچ و کپک مقاوم هستند و همچنین خصوصیات الکتریکی عالی دارند. سیلیکون RTV دارای عمر 40 سال بوده و درجه مقاومت کششی بالا دارد؛ این چسب ها حتی در دمای پایین، مقاومت بالای در برابر UV داشته و پایداری حرارتی عالی را خواهند داشت.


فیلرهایی مانند اسید سیتریک می‌توانند زمان خشک شدن سریعی را فراهم کنند، در حالی که اکسیدها و نیتریدها می‌توانند هدایت حرارتی بهتری را فراهم کنند.

معمولاً RTV ‌ها شامل سیلیکون با پخت acetoxy و سیلیکون با پخت نوترال (oxime) می باشند. سیلیکون acetoxy سرعت خشک شدن نسبتاً سریع و زمان tack-free کوتاهی دارد که باعث چسبندگی خوب و با کیفیت می‌شود، اگرچه برای فلزات خورنده می باشند. این نوع سیلیکون RTV اسید آزاد می‌کند و بوی سرکه را به همراه خواهند داشت.
از طرف دیگر، oxime یا سیلیکون با پخت نوترال، غیر خورنده است و دارای خصوصیات عالی روغنی و مقاومت در برابر دما می باشد. این نوع سیلیکون یک محصول خنثی تولید می‌کند که برای خشک شدن زمان بیشتر نیاز دارد و tack-free بلندتری دارد.

دیدگاه ها بسته شده اند.